Cuda, cuda ogłaszają…

Niektórzy mówią, że cudów nie ma.
Inni dodają, że bezinteresowne dobro nie istnieje.

Czyżby?

W pewnym odległym miejscu, dokładnie tam, gdzie znajduje się 36 księstw, praktycznie przeważa zieloność, a ryż rośnie niemal na każdym polu, znaleziono dziewczynkę.

Z początku wydawało się, że na polu leży jedynie słoma. Ludzie, którzy podeszli do tej szeleszczącej i szorstkiej wysuszonej trawy, mocno się jednak zdziwili.

Bo jak to, od kiedy słoma płacze?

Zbliżało się południe, nadchodziła pora obiadu, a tu – niecodzienne znalezisko.

Pośród słomy, niemal na środku wioski, w „słomianej kołysce” leżała dziewczynka. Tuż obok niej – dzielna psina i jej szczeniaki.

Dokładnie noc wcześniej psina i szczenięta dostrzegli porzucone dziecko. Wiedząc, że noc jest chłodna, a dziewczynka zupełnie bezbronna i bez opieki, psia mama podjęła najlepszą decyzję.
„Zostajemy” – zarządziła, a szczeniaki jej posłuchały. Przez całą noc rodzina zwierzaków ogrzewała małego człowieka, chociaż wcale nie musiała. Mogli pójść gdzieś, gdzie mieliby całą słomę dla siebie.

Zostali. Uważali, że tak trzeba.

To właśnie dzięki bohaterskiej psinie i jej szczeniakom dziewczynka przetrwała tę grudniową noc. Następnego dnia znalazła się już pod ludzką opieką.

Otrzymała imię Akanksha, co w języku hindi oznacza życzenie lub pragnienie.

(Ta historia wydarzyła się naprawdę)

***

Dokładnie tego chciałabym Wam wszystkim i sobie życzyć na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Abyśmy zauważali drugiego człowieka i nie wahali mu się pomagać. Abyśmy nie czynili tego na pokaz, tylko z prawdziwej potrzeby serca.

Nie atakujmy się wzajemnie, nie obrzucajmy inwektywami i – jak to powiedziała kiedyś doskonale napisana postać pana Stanisława z „Rancza”: „I, na miłość Boską, ludzie, lubcie się trochę bardziej!”.

Wesołych Świąt!

Może Ci się spodobać

#drobnostka czerwcowa A.D 2022

#drobnostki grudniowe [edycja specjalna]

#drobnostki listopadowe

Sukienka w kropki, bursztynowa zgryzota i aplikacja, która zmienia świat cz. III

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.